Ära istu niisama.

Tule valmista enda
mööbel ise!

Järgmine kursus algab 15. septembril Tabivere põhikooli ruumides.

Mis on Kogukoda?

Kogukoja missioon on õpetada looma vanast asjast uut ning andma elu kasutult seisvale materjalile, tuues avatud puutöökursused ja töötoad inimesteni, kes väärtustavad ise tegemist ning sõltumatust mööblitööstusest.

Kogukotta on oodatud kõik, kes soovivad tulla parandama vana asja, restaureerima või alustada uue puutööprojektiga. Töökojas on olemas kõik olulisemad seadmed puutööks, sealhulgas väike formaatsaag, lintsaag, puurmasin, freespink, treipingid ja höövelmasin. Kogukojas on alati kohal juhendaja, kes õpetab ja abistab töö planeerimisest masinate seadistamiseni.

Kogukoda tegutseb Tabivere põhikooli töökojas, Tartust 20 minuti kaugusel. Kogukoja tegevust toetab Tartu vald.

Töökoda on kõigile avatud teisipäeviti alates 18:00 kuni 21:00 (plaanilised kursused toimuvad kolmapäeviti).

Hinnakiri

 • Ühekordne külastus (kuni 3 tundi)

  10€

 • Kuupilet

  28€

 • NB! Palume külastusest ette teatada meili või telefoni teel.

Järgmised kursused

15.09.2023

Mööbli valmistamise kursus

Tabivere põhikool, Tartumaa

Möödunud kursused

08.03.2023

Tooli valmistamise kursus

Tabivere põhikool, Tartumaa

Mööbli valmistamise kursus

Unistad oma kätega valmistatud kapist, lauast, toolist, või millestki muust? Tule ja õpi, kuidas oma unistuste mööbliese planeerida, valida õige materjal ja enda idee teostada. See kursus sobib nii nendele, kellel varasemat puutöökogemust ei ole kui ka nendele, kes tahavad võimalust enda oskused tööle panna.

8-nädalane kursus algab 15. septembril ning toimub Tabivere põhikooli töökojas kolmapäeviti kell 18:00-21:00. Kursuse kogukestus on 24 (8*3) tundi.

Töökojas pakutakse teed, kohvi ja suupisteid.

175€

Tooli valmistamise kursus

Tule ja valmista enda kätega oma unistuste tool: õpi, kuidas mööbliese planeerida, materjal valida ja enda idee teostada. See kursus sobib nii nendele, kellel varasemat puutöökogemust ei ole kui ka nendele, kes tahavad võimalust enda oskused tööle panna.

8-nädalane kursus algab 8. märtsil ning toimub Tabivere põhikooli töökojas kolmapäeviti kell 18:00-21:00. Kursuse kogukestus on 24 (8*3) tundi.

Töökojas pakutakse teed, kohvi ja suupisteid.

KKK

 • Osalustasu sisaldab endas kursusel osalemist, ruumi, kohvi ja suupisteid ning tööriistade kasutamist kursuse toimumise päevadel. Terve kursuse jooksul on olemas kohal juhendaja, kes aitab tööd läbi arutada ning tööriistad ja masinad õigesti seadistada. Tasule lisandub tööks vajaliku materjali hind, mis sõltub igast projektist ning osaleja soovidest. Kui kursuse toimumisaja jooksul tööd valmis ei jõua, saab kasutada töökoda muul ajal vastavalt hinnakirjale ja kokkuleppele kursuse juhendajaga.

 • Jaa, aga pole põhjust muretseda! Kursuse esimene päev on mõeldud idee paberile panekuks. Teeme eskiisjoonise, loeme kokku, mis materjale on tooli tegemiseks tarvis ja kui palju. Seejärel hangime kõik vajaliku! Kui sul on olemas oma materjal, kas vanapuit või mõni muu väärt detail mida soovid kasutada, siis selle kaasa võtmine on hea mõte.

 • Sinu valik! Hea on pilte ja näiteid projektidest ette otsida ning enne kursust idee peale mõtlema hakata, kuid aitame sul just õige projekti valida. Kui sa pole varem puutööga väga palju kokku puutunud, siis on mõistlik alguseks valida lihtsam töö.

 • Parim ja kiireim viis on kasutada isiklikku transporti või kokku leppida teiste osalejatega, kuid vajadusel peatuvad Tabiveres ka maakonnaliini bussid Tartust.

Registreeri